O programie   Co nowego?   Specyfikacja   Porównaj   Wymagania

 

LUMION 9 NADCHODZI


 

 

Kup nową licencję Lumiona 8, a otrzymasz bezpłatną aktualizację do Lumiona 9 w dniu premiery 5 listopada.

 

LUMION 8.5 – CO NOWEGO?


Przyśpieszone działanie. Synchronizacja w czasie rzeczywistym dla programów Revit, SketchUp, a teraz również ArchiCAD.

Z nową wtyczką LiveSync for ArchiCAD możesz w czasie rzeczywistym tworzyć w Lumionie wizualizację swojego modelu z ArchiCAD’a. Zmieniaj kształt modelu CAD i oglądaj jednoczesne zmiany w zapierającym dech, realistycznym otoczeniu w Lumionie. Synchronizuj materiały, punkt kamery, ciesz się wygodą interaktywnego połączenia ArchiCAD – Lumion, które pozwala lepiej czuć projektowaną przestrzeń.

LiveSync for ArchiCAD w Lumionie 8.5 zawiera:

 • Synchronizacja punktu kamery
 • Korzystanie z materiałów Lumiona na synchronizowanych obiektach
 • Synchronizacja w czasie rzeczywistym materiałów i wizualizacji
 • Automatyczny import modelu do Lumiona, bez potrzeby oddzielnego importu.

Lumion 8.5 jest darmową aktualizacją dla użytkowników Lumiona 8 lub 8.3. LiveSync for ArchiCAD jest darmową wtyczką dla każdego.

Szczegółowa lista zmian w wersji Lumion 8.5

 

LUMION 8.3 – CO NOWEGO?


Lumion 8.3 umożliwia realistyczną wizualizację w czasie rzeczywistym twojego projektu ze SketchUp’a i Revita. Po włączeniu synchronizacji LiveSync będziesz modelować swoje projekty w ich rzeczywistym otoczeniu.

LiveSync for Lumion 8.3
Dzięki tej wtyczce możliwe jest stworzenie żywej wizualizacji twojego projektu ze SketchUp’a i Revita. Zmieniaj kształt modelu CAD i oglądaj jednoczesne zmiany w zapierającym dech, realistycznym otoczeniu w Lumionie.

 • Dostępne dla programów Revit i SketchUp
 • Synchronizacja punktu kamery
 • Korzystanie z materiałów Lumiona na synchronizowanych obiektach
 • Synchronizacja w czasie rzeczywistym materiałów i wizualizacji
 • Automatyczny import modelu do Lumiona, bez potrzeby oddzielnego importu.

Lumion 8.3 jest darmową aktualizacją dla użytkowników Lumiona 8. Jeśli masz aktywną licencję Lumiona 8, automatycznie otrzymasz maila z linkiem do pobrania aktualizacji.

Nowy LiveSync for SketchUp

Podkręć swój model ze SketchUp’a projektując go jednocześnie w zapierającym dech, realistycznym otoczeniu w Lumionie. Nowa wtyczka LiveSync for SketchUp tworzy stałe połączenie między tymi dwoma programami. Dzięki temu otrzymujesz natychmiastową odpowiedź na wprowadzane przez siebie zmiany, możesz też rozwiązywać problemy projektowe, czy prezentować swoją pracę w wysokiej jakości, umieszczoną od razu we właściwym kontekście.

Ulepszony LiveSync for Revit

LiveSync for Revit wzmaga kreatywność podczas projektowania pozwalając tworzyć unikalne, piękne prezentacje. Z ulepszonym LiveSync w Lumionie 8.3 możesz tchnąć życie w swój zsynchronizowany projekt poprzez jednoczesne modelowanie w Revicie i ubieranie go w tekstury i wysokiej jakości materiały w Lumionie. Synchronizacja kamery pozwala oglądać scenę pod tym samym kątem, co w Revicie, ułatwiając tym samym prezentację projektu

Synchronizacja materiałów w czasie rzeczywistym

LiveSync w Lumionie 8.3 synchronizuje materiały przypisane w SketchUp’ie i Revicie. Ale jeśli chcesz uzyskać piękną wizualizację, nie polegaj na materiałach z programów CAD. Teraz możesz tchnąć życie w swój projekt stosując którykolwiek z ponad 1000 materiałów wysokiej jakości dostępnych w Lumonie. Wraz z rozwojem projektu możesz podkręcać materiały wg uznania, a następnie zapisać je do wykorzystania w przyszłości.

Synchronizacja punktu kamery w czasie rzeczywistym

Obracaj widok swojego budynku w SketchUp’ie, a kamera będzie obracać się również w Lumionie. Znajdź idealne ujęcie w Revicie i użyj tego samego widoku w Lumionie. Lumion 8.3 z LiveSync na żywo synchronizuje punkt kamery w Revicie lub SketchUp’ie czyniąc pracę łatwiejszą, szybszą i bardziej przyjemną.

Automatyczny import modelu

Po ustanowieniu połączenia LiveSync, Lumion automatycznie zaimportuje model Revita lub SketchUp’a. Możesz kontynuować pracę i zmiany w projekcie nawet po wyłączeniu LiveSync i bez problemu zapisać plik .LS8.

 

Szczegółowa lista zmian w wersji Lumion 8.3

 

LUMION 8 – CO NOWEGO?


 

 

 

Uchwyć swoją wizję w najlepszym możliwym świetle.

Przycisk “Style” to moc Lumiona 8 zebrana w jednym miejscu. Po prostu wciśnij i wybierz styl. W jednej chwili otrzymasz fantastyczny obraz ze zbalansowanym światłem, głębią i realizmem.

Nowy symulator Światła Dziennego i ulepszone Cienie miękkie i Cienie detali – włącz je i patrz jak drzewa i trawa stają się niesamowicie fotorealistyczne. Zobacz jak cienie pod stołami i półkami stają się subtelne i miękkie. Zauważ, jak ludzie, rośliny i budynki nagle wyglądają jakby były doskonale osadzone w swoich miejscach.

 

Szybsze i lepsze rezultaty

Lumion 8 pomaga bardziej wyraziście prezentować projekty architektoniczne z nową opcją „obrysowania”. Uzyskuj naturalny wygląd poprzez wygładzanie ostrych krawędzi obiektów i mebli, symuluj makietę dzięki efektowi tilt shift, renderuj filmy w zadziwiającej rozdzielczości 4K.

Możesz też ustawić obok siebie różne wersje obiektów i zdecydować, który wolisz za pomocą efektu „kontrola wariantów”. Grupuj obiekty, by łatwiej budować scenę. Korzystaj z wielu innych usprawnień, jak rozmieszczanie grupowe po krzywych, nowe narzędzie do mierzenia, czy ulepszony efekt widoczności warstw.

 

NAJWAŻNIEJSZE NOWOŚCI W PROGRAMIE LUMION 8

 • Style – Po prostu wciśnij przycisk!
 • Światło dzienne
 • Cienie miękkie i Cienie detali
 • Ręczne obrysowanie (tylko w Pro)
 • Rozmieszczanie grupowe po krzywych (idealne dla architektów krajobrazu!)
 • 150+ nowych materiałów HD (część tylko w Pro)
 • Nowe obiekty jakości HD – zwierzęta, rowerzyści i in. (część tylko w Pro)
 • Rendering filmów w rozdzielczości 4K

 

Style

Nigdy więcej polowania na właściwy efekt. Dni z drobiazgowym balansowaniem suwakami minęły. Kiedy już ubierzesz swój model w materiały i obiekty, po prostu kliknij przycisk Wybierz Styl i wybierz zestaw efektów do wnętrza lub otwartej przestrzeni. W jednej chwili twój projekt stanie się piękną wizualizacją z dobrze zbalansowaną kombinacją efektów.

Renderuj od razu albo stwórz inny, własny styl w kilka minut.

 

 

Światło Dzienne

Wszystko gotowe do renderowania? Jeśli nie został dodany efekt Światła dziennego to… hmm.. chyba jednak nie jest gotowe, bo to technologia stworzona specjalnie dla Lumiona 8, żeby wzmocnić w obrazach odczucie wpływu otoczenia, realizmu i głębi.

Światło Dzienne to zaawansowany symulator wygładzający i rozpraszający światło otoczenia w scenie. Użyte w kombinacji z Miękkimi Cieniami i Cieniami Detali wzmacnia współgranie tych elementów. Zobacz jak drzewa i trawa stają się niesamowicie fotorealistyczne, zauważ jak ludzie, rośliny i budynki nagle wyglądają jakby były doskonale osadzone w swoich miejscach.

 

 

Cienie miękkie i Cienie detali

Projektowanie i renderowanie realistycznych cieni to jedne z najtrudniejszych zadań. Do teraz.

W Lumionie 8 możesz wprowadzić realizm do renderingu włączając Miękkie cienie i Cienie detali, będące częścią efektu Cienie. Nagle cienie stają się bardziej miękkie, pojawiają się półcienie. Setki cieni drobnych detali stają się bogatsze, a wrażenie realizmu i głębi sceny przenika obraz.

Na twojej twarzy pojawi się uśmiech, gdy zobaczysz niewybudowany jeszcze projekt, wyglądający jak coś zupełnie prawdziwego.

 

 

Hyperlight w filmach

Hyperlight to wzmocnienie jakości i dokładności doświetleń. W Lumionie 8 możesz teraz stosować efekt Hyperlight do renderowania filmów. Niezależnie dla wnętrz, czy dla otwartej przestrzeni, uaktualniony Hyperlight ubierze twoją animację w uderzająco realistyczną sieć światła z otoczenia oraz sztucznych świateł. Patrz, jak zyskują materiały, jak budynki, ludzie i drzewa współgrają ze swoim otoczeniem w mgnieniu oka poprawiając realizm.

 
 

Nadaj własny charakter swoim wizualizacjom z nowymi oraz poprawionymi efektami

 

Ręczne obrysowanie (tylko w Pro)

Lumion 8 ułatwia wyraziście prezentować projekty architektoniczne z opcją „Ręcznego obrysowania”. Stosuj ją z efektami fotorealistycznymi, szkicem lub efektami artystycznymi, aby skierować uwagę na całościowy kształt i formę budynku. To istota projektu, wyrenderowana pięknie i z łatwością.

 

 

Warianty modelu i materiałów (tylko w Pro)

Czy drewniana podłoga będzie pasować do kamiennych ścian? Czy klient polubi projekt A czy B? Być może połączenie patio z takim pokryciem elewacji okaże się trudne. W każdym z przypadków, nowy efekt Kontroli Wariantów jest prostym sposobem porównania różnych opcji materiałowych i kubaturowych. Twój klient będzie zadowolony mając do wyboru różne koncepcje i mogąc wybrać najlepszą dla siebie. Dla ciebie zaś, to ogromne przyspieszenie poszukiwań i prezentowania najwłaściwszych rozwiązań.

 

 

Lepsza Korekcja koloru

Czy te kolory nie są zbyt zimne? Zbyt nudne? Prześwietlone? W Lumionie 8 z łatwością ubierzesz model w najlepsze światło z ulepszonym efektem Korekcji koloru. Podkręć temperaturę koloru dla uzyskania przytulnego nastroju. Ustaw wibrancję – intensywność koloru bez zmiany nasycenia. Możesz nawet złagodzić ostre kontrasty lekko rozjaśniając cienie.

 

 

Przesunięcie w czasie

Mewa przeleciała w niewłaściwym momencie, a ręka animowanej postaci zniknęła za ścianą? Dzięki nowemu efektowi Przesunięcia w czasie możesz dopasować drobne ruchy animowanych postaci, zwierząt i obiektów, cofnąć czas albo przesunąć go do przodu. Twoje animowane obiekty dopasują swoją pozycję tak, by zachować się odpowiednio we właściwym czasie.

 

 

Nowe opcje warstw

W Lumionie 8 efekt Widoczności Warstw został poprawiony i jest teraz dużo łatwiejszy do stosowania. Ułatwia pracę, gdy chcesz pokazywać lub ukrywać warstwy na zdjęciach lub w filmie. Możesz go również użyć, aby pokazać etapy inwestycji przypisując różne części modelu różnym warstwom.

 
 

Nowe oraz ulepszone efekty kamery

 

Tilt shift (tylko w Pro)

Jest coś takiego w makietach, czego renderingi nie potrafią zastąpić. Stosując nowy efekt Tilt shift w Lumionie 8, twój projekt staje się częścią miniaturowego świata. Z ustawionym punktem patrzenia ponad modelem, efekt Tilt shift zmienia ostrość planów, rozmywając pierwszy plan oraz tło. Dzięki temu twój model CAD staje się zeskalowaną wersją czegoś rzeczywistego.

 

 

„Spójrz na ustalony punkt” dla efektu Kręcenie z ręki

Stwórz efektowny film kręcony z punktu widzenia pierwszej osoby i nigdy nie trać z pola widzenia najważniejszych elementów projektu. Dodana w Lumionie 8 do efektu Kręcenie z ręki nowa opcja „Spójrz na ustalony punkt”, pozwala zablokować cel kamery w ustalonym miejscu.

 

 

Suwak Perspektywy 2-zbiegowej

Nowy w Lumionie 8 suwak Perspektywy 2-zbiegowej pozwala dokładnie dopasować zakres korekty perspektywy. Masz dzięki temu większą kontrolę prostując obiekty, które sprawiają wrażenie przechylania się, wywołując dezorientację. Zależnie od ujęcia efekt ten daje czystszy, bardziej realistyczny i bardziej trafny geometrycznie wygląd obiektów.

 
 

Inteligentne edytowanie sceny z nowymi narzędziami budowania

 

Nowa funkcja grupowania

Drzewa, rośliny, pojazdy, ludzie. Meble, światła, dekoracje i inne. Teraz, z nową opcją grupowania można wiązać ze sobą różne obiekty i kontrolować wszystkie jednocześnie. Stół z nakryciem, roślina z donicą, światło z kloszem – odkryj jak łatwo można je teraz obracać, przesuwać i skalować bez utraty starannie przygotowanego wzajemnego położenia.

 

 

Rozmieszczanie grupowe po krzywych

Radość dla architektów krajobrazu! W Lumionie 8 możesz korzystać z rozmieszczania grupowego, aby błyskawicznie umieszczać obiekt wzdłuż skomplikowanych kształtów i krzywych. W kilka kliknięć możesz obsadzić różnymi roślinami wijące się krzywizny projektowanego ogrodu. Szybko wypełnij rondo sznurem pojazdów. Wciśnij CTRL, ustaw zaokrąglenie wierzchołków i rozmieszczaj obiekty na dowolnie zakręconym kształcie.

 

 

Nowe narzędzie do mierzenia (tylko w Pro)

Bez względu na to, czy chcesz sprawdzić odległość między meblami, czy policzyć obwód ogrodu, nowe narzędzie do mierzenia w Lumionie 8 pomoże szybko dokonać pomiarów bez otwierania programu do modelowania. Pozwoli również zweryfikować odległości, upewnić się co do dokładności i skali twojego modelu.

 

 

Nowe narzędzia dla OpenStreetMap

OpenStreetMap to fantastyczne narzędzie do natychmiastowego umieszczenia projektu w prawdziwym otoczeniu. W Lumionie 8 możesz teraz ukrywać zaimportowane obiekty OSM. W ten sposób możesz z łatwością umieścić swój model w centrum wielkiego miasta bez obawy, że inne obiekty będą przesłaniać widok.

 
 

Nowe materiały, obiekty i nie tylko!

 

Piękna nowa woda

Poczynając od nabrzeża, przez miejską fontannę, po rezydencję z basenem, Lumion znany jest z realistycznej wody. Lumion 8 podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej dodając więcej opcji, aby wpasować się w twój specyficzny kontekst. Woda wygląda teraz jeszcze bardziej realistycznie, a do tego znajdziesz 20 gotowych ustawień, ze spokojną wodą, wzmocnionym realizmem powierzchni, przezroczystości i falowania. Uzyskanie pięknej wody jest teraz dostępne na kliknięcie.

 

 

Wygładzanie ostrych krawędzi (tylko w Pro)

W realnym świecie krawędzie różnych obiektów z reguły wyglądają na lekko zaokrąglone lub zużyte, nigdy nie są idealnie ostre. Z nowym suwakiem „Krawędzie” twój model nabierze bardziej naturalnego wyglądu lepiej oddając właściwości fizyczne obiektów. Dodaj zużycie i realizm wygładzając krawędzie sąsiadujących powierzchni. Możesz zmiękczyć narożniki cegieł, betonu, drewna i innych materiałów. Prosty ruch suwakiem – bardziej realistyczny obiekt. Proste i wydajne.

 
 

 

168 nowych realistycznych materiałów

Mając dostęp do 168 nowych materiałów w Lumionie 8, włączając 100 materiałów HD od Poliigon, możesz błyskawicznie osadzić obiekt w miejscu, które da się „słyszeć” i „czuć”. Dodawaj chodniki, brukowane ulice, które niesamowicie oddają realizm i strukturę. Twórz oszałamiające brutalistyczne struktury za pomocą nowych materiałów betonowych, przyciągaj widzów do wnętrz dzięki niezwykle realistycznym tkaninom. Możesz nawet stworzyć szkło ociekające kroplami lekkiego deszczu lub ulewy.

Materiały te, wraz z bardzo szczegółowymi teksturami, są kluczem do tego, by widzowie mogli „dotknąć” ścian, „poczuć” skórę sofy, czy „usłyszeć” odgłos kroków odbity od podłoża.

Nowa zawartość HD dostarcza dużo dokładniejsze modele, wyraźniejsze tekstury, lepsze cieniowanie powierzchni, wszystko w celu zwiekszenia realizmu Twoich projektów.

Dostępne w bibliotece materiałów:

 • 168 nowych materiałów w Lumion 8 Pro, w tym:
 • 20 nowych zestawów z wodą, w różnych kolorach i stylach,
 • 17 nowych typów gruntu, w tym żwir i kamyki,
 • 51 nowych metali,
 • 12 chodników
 • 10 tapet
 • 1 mokre szkło (tylko w Pro)

Wszystkie te materiały są najwyższej jakości i mogą być modyfikowane za pomocą postarzania, zmiękczania krawędzi (tylko w Pro) i innych opcji. Wraz z nowo dodanymi łączna liczba materiałów w Lumionie 8 wynosi obecnie 1019.

 
 
 

 

Nowe obiekty w Bibliotece modeli* (tylko w Pro)

Tchnij życie w swój projekt z 734 nowymi obiektami jakości HD dostępnymi w Lumionie 8. Wyposażenie wnętrz, obiekty zewnętrzne, elementy krajobrazu i miejskie centrum, wszystkie te modele są niezwykle dopracowane w detalach, cieniowaniu powierzchni i teksturach.

Bardzo szczegółowe np. brzozy i klony, pozwalają na realistyczne wizualizacje adekwatne do geolokalizacji, niezależnie od tego, czy twój projekt jest umiejscowiony w Ameryce, Chinach, Europie, czy gdziekolwiek indziej. Dla scen z osiedlami mieszkaniowymi i miastami możesz pokazać życie uliczne wstawiając sportowe samochody, animowanego psa ze swoim właścicielem, czy animowanego rowerzystę. Meblując wnętrze, masz do dyspozycji setki nowych ozdób, artykułów spożywczych, aby w jednej chwili nadać im wrażenie, że są zamieszkałe.

Oto kompletna lista nowości w bibliotece modeli Lumion 8 Pro:

Dostępne w Bibliotece modeli *

734 nowe obiekty w wersji Lumion 8 Pro, w tym:

 • 74 nowe gatunki drzew z całego świata, w tym warianty kształtów i rozmiarów,
 • 595 modeli do wnętrz, w tym wysokiej jakości dekoracje, łóżka, biurka, meble biurowe i domowe, jedzenie, napoje i wiele innych,
 • 26 obiektów zewnętrznych, w tym talerze satelitarne, szklane zadaszenia, znaki informacyjne i in.,
 • 25 nowych póz i animacji postaci, w tym mężczyzn kobiet, dzieci i zwierząt (pies)
 • 14 nowych modeli pojazdów, włączając w to samochody, samochody sportowe i rowery.

Wszystkie nowe obiekty są jakości HD, a wraz z nowo dodanymi łączna liczba modeli w bibliotece Lumiona 8 wynosi 4.395 sztuk.
*Część modeli dostępna jest tylko w Lumion Pro.

 

Nowy format wyjściowy i zmiany w interfejsie

Renderowanie filmu w rozdzielczości 4K*

Przekształć “dobre” wrażenie w efekt “wow” renderując filmy architektoniczne w oszałamiającej rozdzielczości 4K. Stworzone by chwalić się swoją pracą na ekranach 4K, nowe możliwości renderowania filmów w ultrawysokiej rozdzielczości prezentują światło, cienie i detale twojego modelu na najwyższym dostępnym dzisiaj poziomie wyrazistości. Daj swoim projektom wizualną ostrość, której nie da się zastąpić.

* Renderowanie filmów w rozdzielczości 4K wymaga karty graficznej z 6GB pamięci.

 

Stwórz własną bibliotekę

Biblioteka Lumiona znana jest ze swej jakości i rozmiarów. Gdy importujesz własne obiekty, staje się jeszcze większa i z czasem wydobycie z niej konkretnego modelu może stać się kłopotliwe. Lumion 8 ułatwia pracę, tworząc twoją własną bibliotekę i dzieląc zaimportowane modele na kategorie w łatwym do odnalezienia formacie. Teraz wystarczy kilka sekund, aby odnaleźć model 3D welurowej sofy zaimportowanej wiele miesięcy temu, czy ozdobnej wazy, kluczowej do wykończenia twojej wizualizacji.

 

 

Ulepszony ekran zapisywania i okna komunikatów

Lumion 8 oferuje nowe, ulepszone okno zapisywania i okna z komunikatami, aby lepiej organizować pliki ze scenami i łatwiej umieszczać je we właściwych folderach. Wyszukuj lub aktualizuj swoje projekty zachowując pewność, że twoje pliki są przechowywane tam, gdzie chcesz, na lokalnym komputerze lub w sieci.

 
 Lumion 8 – porównanie nowych funkcji

OPIS Lumion Lumion Pro
Nowe funkcje
Przycisk ze Stylami
Światło Dzienne
Cienie Miękkie i Cienie Detali
Efekt ręcznego orbysowania  
Wygładzanie ostrych krawędzi
Hyperlight w filmach
Nowa woda
Ulepszona Korekcja koloru
Tilt shift  
Renderowanie filmu w rozdzielczości 4K
Suwak zanikania światła Omni
Nowa mgła
Materiały
20 zestawów z wodą
41 nowych metali
Nowe kamienie i betony HD
Mokre szkło  
Zawartość
Nowe Modele od Evermotion 207 635
Nowe wyposażenie wnętrz 195 595
Nowe Pojazdy i samochody sportowe 3 14
Nowe Drzewa, Krzewy i Rośliny 27 74
Nowe obiekty zewnętrzne, w tym użytkowe 9 26
Nowe Animowane Postacie 3D 7 25
Praca
Tworzenie własnej struktury folderów dla importowanych obiektów
Grupowanie obiektów
Ulepszony efekt warstw
Rozmieszczanie grupowe po krzywych
Przesunięcie w czasie
Nowe narzędzia do mierzenia (w tym obiekt Siatka)  
„Spójrz na ustalony punkt” dla efektu Kręcenie z ręki
Suwak Perspektywy 2-zbiegowej
Ulepszony ekran zapisywania i okna komunikatów

Informacja o produkcie oraz jego specyfikacja dostarczane są przez producenta programu firmę Act-3D B.V. i mogą ulec zmianie.

Szczegółowa lista zmian

Nowości w poprzednich wersjach