O programie   Co nowego?   Specyfikacja   Porównaj   Wymagania

 

Lumion 8 – Pierwszy film

 

Ważne od 1.10.2017 – Kup Lumiona teraz i skorzystaj z darmowego upgradu do wersji 8, gdy tylko się pojawi.*
* Dotyczy tylko nowo zakupionych licencji

 


 

Lumion 7.5 – Nowe Materiały w Jakości HD

W nowej wersji Lumiona możesz jeszcze bardziej podkręcić fotorealizm swoich wizualizacji dzięki 52 nowym materiałom wysokiej jakości jak kamień, marmur, cegły i płytki. Nowe tekstury pomogą ci stworzyć perfekcyjny obraz.

Masz swoje ulubione materiały? Do Lumiona 7.5 zaimportujesz własne, również nieproporcjonalne tekstury bez żadnych zniekształceń. To oznacza bardziej wyraziste i atrakcyjne renderingi z twoimi materiałami i w twoim stylu!

Lumion 7.5 jest darmową aktualizacją dla użytkowników Lumiona 7.

l70_favorite_materials
 

Lumion 7.3 – LiveSync® for Revit®

Rób zmiany w Revicie i oglądaj je natychmiast w Lumionie!

Nowość w Lumionie 7.3: LiveSync® umożliwia wysokiej jakości podgląd w czasie rzeczywistym Twojego projektu z Revita. Specjalna wtyczka dla programu Revit® tworzy stałe połączenie z Lumionem, tak by zmiany w projekcie mogły być oglądane w czasie rzeczywistym w Lumionie.

Synchronizacja w czasie rzeczywistym pomoże Ci pracować szybciej, np. na wczesnym etapie projektowania, gdy tworzeniu modelu w Revicie towarzyszą częste zmiany.

l70_favorite_materials
 

 

 

Lumion 7.0 – Piękne wizualizacje w zasięgu ręki

area_light_demo

Światła powierzchniowe i światła liniowe

Nowe światła powierzchniowe i liniowe dają niezwykle ekscytujące możliwości, podnoszą jakość ujęć wewnętrznych, jak i zewnętrznych, i są czymś więcej niż zwykłe światło kierunkowe. W kilka sekund możesz teraz wprowadzić oświetlenie do zabudowy, dodać ciepła pomieszczeniu umieszczając subtelną płaszczyznę świetlną, albo zasymulować światło dzienne wpadające przez okno.

 

 

waxiness

Przezroczystość i Prześwitywanie Materiałów

Lumion 7 pozwala teraz używać przezroczystości materiałów, co świetnie sprawdza się przy tworzeniu firan, przez które przenika światło. Możesz pokazać wnętrze poprzez transparentne ściany. Nowa opcja prześwitywania/woskowatości korzysta z techniki rozpraszania podpowierzchniowego, co doskonale sprawdza się w materiałach takich jak marmur tworząc półprzezroczystą powierzchnię. W typowy dla Lumiona sposób możesz regulować tę opcję jednym suwakiem.

 

 

old_couch000166

Ślady zużycia

Do tej pory, tworzenie materiałów noszących ślady zużycia lub starości było domeną artystów ręcznie malujących tekstury. Lumion 7 sprawia, że ta technika przechodzi do lamusa. Od teraz możesz tworzyć niedoskonałości, dodawać autentyczności i postarzać materiały prostym kliknięciem.

Pozbądź się klimatu grafiki komputerowej dodając rdzy do stali, śladów zużycia i przetarć do drewna, brudu i mchu do kamieni. W efekcie materiały zaczną wyglądać, jakby zawsze tam były, dodając głębi i autentyczności, która nie umknie niczyjej uwadze.

 

 

03_000430

Roślinność

Dzięki unikalnej zdolności przekształcania prostych kształtów w realistyczną roślinność, liściaste żywopłoty mogą teraz przybierać dowolny kształt i rozmiar. Dodaj płożący bluszcz lub inne rośliny pnące na całych powierzchniach, jak ściany, czy posągi. Albo dodaj trochę zieleni na ziemi. Bez względu na to, czy potrzebujesz pokryć całą ścianę za pomocą jednego z 9 wzorców roślinnych, czy chcesz dodać szczyptę zieleni do już istniejących materiałów – tchniesz w swój projekt zupełnie nowe życie.

 


Stwórz kontekst dla swojego projektu

OpenStreetMap (Beta)(1)

Osadź swój model na mapie z OpenStreetMap. Opcja ta pozwala pobrać dowolną lokalizację na świecie. Poprzez import danych 2D z bazy OpenStreetMap, Lumion wygeneruje odpowiadającą im mapę 3D.

l70_osm_0_000028
 

Udostępniaj Online z Funkcją More MyLumion®(2)

Udostępniaj Obrazy, Tak Jak Panoramy 360

Poprzednie wersje Lumiona pozwalały dzielić się panoramami poprzez moduł MyLumion. Teraz, korzystając czy to z komputera, czy z urządzenia mobilnego, Lumion umożliwia udostępnianie Twoich projektów również poprzez publikację obrazów bezpośrednio na MyLumion.

l70_managemylumion
 

 

Wysyłaj Wideo Bezpośrednio do YouTube

Koniec zabawy z zapisywaniem, przenoszeniem i wysyłaniem Twoich filmów. Po prostu rozpocznij rendering, zaloguj się do swojego konta YouTube i wyślij skończony film bezpośrednio z Lumiona. Udostępnianie filmów z projektami jeszcze nigdy nie było tak łatwe.

l70_renderandupload_youtube
 

Pracuj szybciej

„Ulubione” Materiały

Dodanie do materiałów Lumiona 7 funkcji „ulubione” umożliwa zapamiętanie najbardziej dopracowanych materiałów, dzięki czemu wyszukanie ich i ponowne użycie staje się proste. Opcja ta, obok możliwości zapisywania materiałów i zestawów z materiałami, to kolejny sposób na ponowne użycie danego materiału. Nigdy więcej szukania tego „jedynego właściwiego” ustawienia materiału w kolejnym projekcie. Zwyczajnie wybierz go z „ulubionych” lub załaduj zapisany zestaw.

l70_favorite_materials

 

 

 

Materiały

Firany

Materiały ze śladami zużycia

Liście

l70_curtains l70_aging_demo000597 l70_leaves_foliage_material_demo000167

20 Nowych zestawów firan, każdy ze specyficznym wzorem i przezroczystością.

20 Nowych materiałów noszących ślady zużycia, w tym złoto, brąz, srebro, skóra, plastik, kamień i drewno.

9 Nowych materiałów roślinnych (tylko Lumion Pro).

 

Nowa zawartość

Biblioteka modeli Lumiona, bezcenne źródło zasobów do szybkiego i pełnego wyposażenia wizualizacji Twojego projektu, jest zawarta w każdym zakupionym Lumionie(3). W Lumionie 7 biblioteka została poszerzona o wiele nowych drzew, więcej postaci, nowe światła i dużo innych obiektów.

Nowa zawartość HD dostarcza dużo dokładniejsze modele, wyraźniejsze tekstury, lepsze cieniowanie powierzchni, wszystko w celu zwiekszenia realizmu Twoich projektów.

Lumion 7 Pro zawiera teraz 771 nowych obiektów, w tym:

  • 172 Nowe drzewa i gatunki roślin z całego świata wraz z wariacjami kształtu i rozmiaru.
  • 193 Obiekty do wnętrz, począwszy od urządzeń kuchennych, przez meble biurowe, domowe, po dekoracje i inne.
  • 346 Obiektów zewnętrznych, jak znaki drogowe, meble ogrodowe, ławki parkowe, przystanki autobusowe itp.
  • 39 Nowych póz i animacji postaci, w tym kobiet, mężczyzn i dzieci.
  • 19 Nowych modeli pojazdów, w tym japońskie samochody i skutery.
  • 2 Nowe typy świateł.

216 modeli z grupy obiektów do wnętrz i zewnętrznych jest jakości HD, a wszystko to składa się na ogólną liczbę 3666 modeli.

l70_treesandplants_demo000167

people_demo000236
l70_hd_content_demo000168
l70_new_cars_v3
outdoor_content000284
  
 

Lumion 7 – porównanie nowych funkcji

OPIS Lumion Lumion Pro
Nowe funkcje
Oświetlenie powierzchniowe i liniowe
Roślinność i Materiały
Przezroczystość Materiałów
Ślady Zużycia Materiałów
OpenStreetMap import (BETA)
Materiały
9 Zestawów materiałów liściastych
20 Materiałów ze śladami zużycia
20 Materiałów dla firan
Praca
"Ulubione" Materiały
Rendering i przesyłanie obrazów do MyLumion
Rendering i przesyłanie obrazów do YouTube
Zawartość
Nowe Modele od Evermotion (3) 195
Modele Różne (3) 136
Nowe Pojazdy (3) 19
Nowe Drzewa, Krzewy i Rośliny (3) 172
Nowe Japońskie Znaki Drogowe (3) 208
Nowe Animowane Postacie 3D 14 39
Współpraca
Nowa wtyczka Archicad to Lumion Bridge
Pliki SKP ze SketchUp’a 2017
Zapisz & Załaduj plik ze Sceną i Modelami (LS7)

Informacja o produkcie oraz jego specyfikacja dostarczane są przez producenta programu firmę Act-3D B.V. i mogą ulec zmianie.

(1) Po więcej informacji przejdź do strony OpenStreetMap. Wersja beta zawiera dane 3D, ale bez wysokości i bez obrazów satelitarnych.
(2) Faza „beta” dla MyLumion została zakończona.
(3) W wersji podstawowej dostępne są wybrane modele z wersji Lumion Pro. W przybliżeniu jest to 1/3 obiektów.