Nowości w poprzednich wersjach

 

Lumion 7.5 – Nowe Materiały w Jakości HD

W nowej wersji Lumiona możesz jeszcze bardziej podkręcić fotorealizm swoich wizualizacji dzięki 52 nowym materiałom wysokiej jakości jak kamień, marmur, cegły i płytki. Nowe tekstury pomogą ci stworzyć perfekcyjny obraz.

Masz swoje ulubione materiały? Do Lumiona 7.5 zaimportujesz własne, również nieproporcjonalne tekstury bez żadnych zniekształceń. To oznacza bardziej wyraziste i atrakcyjne renderingi z twoimi materiałami i w twoim stylu!

Lumion 7.5 jest darmową aktualizacją dla użytkowników Lumiona 7.

l70_favorite_materials
 

Lumion 7.3 – LiveSync® for Revit®

Rób zmiany w Revicie i oglądaj je natychmiast w Lumionie!

Nowość w Lumionie 7.3: LiveSync® umożliwia wysokiej jakości podgląd w czasie rzeczywistym Twojego projektu z Revita. Specjalna wtyczka dla programu Revit® tworzy stałe połączenie z Lumionem, tak by zmiany w projekcie mogły być oglądane w czasie rzeczywistym w Lumionie.

Synchronizacja w czasie rzeczywistym pomoże Ci pracować szybciej, np. na wczesnym etapie projektowania, gdy tworzeniu modelu w Revicie towarzyszą częste zmiany.

l70_favorite_materials
 

 

 

Lumion 7.0 – Piękne wizualizacje w zasięgu ręki

area_light_demo

Światła powierzchniowe i światła liniowe

Nowe światła powierzchniowe i liniowe dają niezwykle ekscytujące możliwości, podnoszą jakość ujęć wewnętrznych, jak i zewnętrznych, i są czymś więcej niż zwykłe światło kierunkowe. W kilka sekund możesz teraz wprowadzić oświetlenie do zabudowy, dodać ciepła pomieszczeniu umieszczając subtelną płaszczyznę świetlną, albo zasymulować światło dzienne wpadające przez okno.

 

 

waxiness

Przezroczystość i Prześwitywanie Materiałów

Lumion 7 pozwala teraz używać przezroczystości materiałów, co świetnie sprawdza się przy tworzeniu firan, przez które przenika światło. Możesz pokazać wnętrze poprzez transparentne ściany. Nowa opcja prześwitywania/woskowatości korzysta z techniki rozpraszania podpowierzchniowego, co doskonale sprawdza się w materiałach takich jak marmur tworząc półprzezroczystą powierzchnię. W typowy dla Lumiona sposób możesz regulować tę opcję jednym suwakiem.

 

 

old_couch000166

Ślady zużycia

Do tej pory, tworzenie materiałów noszących ślady zużycia lub starości było domeną artystów ręcznie malujących tekstury. Lumion 7 sprawia, że ta technika przechodzi do lamusa. Od teraz możesz tworzyć niedoskonałości, dodawać autentyczności i postarzać materiały prostym kliknięciem.

Pozbądź się klimatu grafiki komputerowej dodając rdzy do stali, śladów zużycia i przetarć do drewna, brudu i mchu do kamieni. W efekcie materiały zaczną wyglądać, jakby zawsze tam były, dodając głębi i autentyczności, która nie umknie niczyjej uwadze.

 

 

03_000430

Roślinność

Dzięki unikalnej zdolności przekształcania prostych kształtów w realistyczną roślinność, liściaste żywopłoty mogą teraz przybierać dowolny kształt i rozmiar. Dodaj płożący bluszcz lub inne rośliny pnące na całych powierzchniach, jak ściany, czy posągi. Albo dodaj trochę zieleni na ziemi. Bez względu na to, czy potrzebujesz pokryć całą ścianę za pomocą jednego z 9 wzorców roślinnych, czy chcesz dodać szczyptę zieleni do już istniejących materiałów – tchniesz w swój projekt zupełnie nowe życie.

 


Stwórz kontekst dla swojego projektu

OpenStreetMap (Beta)(1)

Osadź swój model na mapie z OpenStreetMap. Opcja ta pozwala pobrać dowolną lokalizację na świecie. Poprzez import danych 2D z bazy OpenStreetMap, Lumion wygeneruje odpowiadającą im mapę 3D.

l70_osm_0_000028
 

Udostępniaj Online z Funkcją More MyLumion®(2)

Udostępniaj Obrazy, Tak Jak Panoramy 360

Poprzednie wersje Lumiona pozwalały dzielić się panoramami poprzez moduł MyLumion. Teraz, korzystając czy to z komputera, czy z urządzenia mobilnego, Lumion umożliwia udostępnianie Twoich projektów również poprzez publikację obrazów bezpośrednio na MyLumion.

l70_managemylumion
 

 

Wysyłaj Wideo Bezpośrednio do YouTube

Koniec zabawy z zapisywaniem, przenoszeniem i wysyłaniem Twoich filmów. Po prostu rozpocznij rendering, zaloguj się do swojego konta YouTube i wyślij skończony film bezpośrednio z Lumiona. Udostępnianie filmów z projektami jeszcze nigdy nie było tak łatwe.

l70_renderandupload_youtube
 

Pracuj szybciej

„Ulubione” Materiały

Dodanie do materiałów Lumiona 7 funkcji „ulubione” umożliwa zapamiętanie najbardziej dopracowanych materiałów, dzięki czemu wyszukanie ich i ponowne użycie staje się proste. Opcja ta, obok możliwości zapisywania materiałów i zestawów z materiałami, to kolejny sposób na ponowne użycie danego materiału. Nigdy więcej szukania tego „jedynego właściwiego” ustawienia materiału w kolejnym projekcie. Zwyczajnie wybierz go z „ulubionych” lub załaduj zapisany zestaw.

l70_favorite_materials

 

 

 

Materiały

Firany

Materiały ze śladami zużycia

Liście

l70_curtains l70_aging_demo000597 l70_leaves_foliage_material_demo000167

20 Nowych zestawów firan, każdy ze specyficznym wzorem i przezroczystością.

20 Nowych materiałów noszących ślady zużycia, w tym złoto, brąz, srebro, skóra, plastik, kamień i drewno.

9 Nowych materiałów roślinnych (tylko Lumion Pro).

 

Nowa zawartość

Biblioteka modeli Lumiona, bezcenne źródło zasobów do szybkiego i pełnego wyposażenia wizualizacji Twojego projektu, jest zawarta w każdym zakupionym Lumionie(3). W Lumionie 7 biblioteka została poszerzona o wiele nowych drzew, więcej postaci, nowe światła i dużo innych obiektów.

Nowa zawartość HD dostarcza dużo dokładniejsze modele, wyraźniejsze tekstury, lepsze cieniowanie powierzchni, wszystko w celu zwiekszenia realizmu Twoich projektów.

Lumion 7 Pro zawiera teraz 771 nowych obiektów, w tym:

 • 172 Nowe drzewa i gatunki roślin z całego świata wraz z wariacjami kształtu i rozmiaru.
 • 193 Obiekty do wnętrz, począwszy od urządzeń kuchennych, przez meble biurowe, domowe, po dekoracje i inne.
 • 346 Obiektów zewnętrznych, jak znaki drogowe, meble ogrodowe, ławki parkowe, przystanki autobusowe itp.
 • 39 Nowych póz i animacji postaci, w tym kobiet, mężczyzn i dzieci.
 • 19 Nowych modeli pojazdów, w tym japońskie samochody i skutery.
 • 2 Nowe typy świateł.

216 modeli z grupy obiektów do wnętrz i zewnętrznych jest jakości HD, a wszystko to składa się na ogólną liczbę 3666 modeli.

l70_treesandplants_demo000167

people_demo000236
l70_hd_content_demo000168
l70_new_cars_v3
outdoor_content000284
  
 

Lumion 7 – porównanie nowych funkcji

OPIS Lumion Lumion Pro
Nowe funkcje
Oświetlenie powierzchniowe i liniowe
Roślinność i Materiały
Przezroczystość Materiałów
Ślady Zużycia Materiałów
OpenStreetMap import (BETA)
Materiały
9 Zestawów materiałów liściastych
20 Materiałów ze śladami zużycia
20 Materiałów dla firan
Praca
"Ulubione" Materiały
Rendering i przesyłanie obrazów do MyLumion
Rendering i przesyłanie obrazów do YouTube
Zawartość
Nowe Modele od Evermotion (3) 195
Modele Różne (3) 136
Nowe Pojazdy (3) 19
Nowe Drzewa, Krzewy i Rośliny (3) 172
Nowe Japońskie Znaki Drogowe (3) 208
Nowe Animowane Postacie 3D 14 39
Współpraca
Nowa wtyczka Archicad to Lumion Bridge
Pliki SKP ze SketchUp’a 2017
Zapisz & Załaduj plik ze Sceną i Modelami (LS7)

Informacja o produkcie oraz jego specyfikacja dostarczane są przez producenta programu firmę Act-3D B.V. i mogą ulec zmianie.

(1) Po więcej informacji przejdź do strony OpenStreetMap. Wersja beta zawiera dane 3D, ale bez wysokości i bez obrazów satelitarnych.
(2) Faza „beta” dla MyLumion została zakończona.
(3) W wersji podstawowej dostępne są wybrane modele z wersji Lumion Pro. W przybliżeniu jest to 1/3 obiektów.Lumion 6.5
W Lumionie 6.5 zaktualizowany został silnik renderujący, który pracuje teraz lepiej w Windows 8 i 10. Dodatkowo Lumion ma teraz dostęp do dodatkowej pamięci karty graficznej w Windows 10 (poprzednio było to max 4GB). Dodatkowa pamięć pozwala tworzyć większe sceny. Aktualizacja silnika pozwoliła stworzyć platformę z o wiele większymi możliwościami rozwoju w przyszłości.
Przezroczyste Drzewa
Teraz możesz ustawić przezroczystość drzew i roślin. To świetny sposób, by unikać drzew zasłaniających to, co chcesz pokazać.
 
Nowości i Nauka na Ekranie Powitalnym
Ekran startowy Lumiona pokazuje teraz podpowiedzi, tricki i nowości, by pomóc w lepszym korzystaniu z programu.
 
Tryb Panoramy
Do istniejących trybów Foto i Filmu dodany został tryb Panoramy.
W trybie tym masz wybór pomiędzy udostępnianiem panoram online poprzez MyLumion a wyrenderowaniem panoram na urządzenia VR. Równolegle z możliwością renderowania panoram dla Samsung Gear i Oculus Rift, możesz teraz wyrenderować obrazy dla innych urządzeń VR.
Szybsze Stosowanie Materiałów
Przypisywanie lub zmiana materiałów jest teraz sprawniejsza niż do tej pory. Zredukowane zostały opóźnienia powstające w trakcie przypisywania materiałów, dając w rezultacie wrażenie większej płynności pracy.
Powielanie elementów w trakcie przemieszczania pionowego
Dotychczas powielanie obiektów poprzez wciśnięcie Alt możliwe było tylko podczas przemieszczania obiektów w poziomie. Teraz możliwe jest powielanie z klawiszem Alt również podczas przemieszczania w pionie.
Szybka Zmiana Właściwości
Nowe okno właściwości pozwala dużo szybciej edytować cechy obiektów. Np. po kliknięciu drzewa możesz natychmiast ustawić jego przezroczystość.
Ulepszony Test Graficzny
Teraz można łatwiej przetestować komputer, by dowiedzieć się jaką ma wydajność, czy jest dość dobry dla Lumiona i jak go ulepszyć.
Lumion 6.3

Lumion 6.3 renderuje panoramy 360° dla Samsung Gear VR i Oculus Rift

Kolejny ogromny skok do przodu w dziedzinie wizualizacji 3D – Lumion 6.3 umożliwia prezentowanie twoim klientom modeli 3D za pomocą okularów VR: Oculus Rift* i GearVR.

Oculus Rift i GearVR

Lumion od zawsze wzbudzał emocje twoich klientów projektami pełnymi życia. Od teraz, ze zintegrowanym wsparciem dla rzeczywistości wirtualnej (VR), Lumion 6.3 pomaga ci oferować całkowicie pochłaniające doświadczenie.Dostarczając wysokiej jakości renderingi w technologii stereoskopowej, dajesz klientom możliwość przekroczenia progu ich przyszłego domu lub budynku zanim pierwsza łopata zostanie wbita w ziemię. Wszystkie wyrenderowane panoramy 360° można oglądać na telefonach Samsunga poprzez GearVR oraz w okularach Oculus Rift.W kilka kliknięć możesz zapewnić niemal dotykalne wrażenia – uzupełnione o meble, krajobraz, postacie i inne detale, co umożliwi klientom poczuć ich nową przestrzeń zanim postawią pierwszy krok wewnątrz.
 lumion_6.3_exportvr

Efekty w MyLumion

MyLumion to ubiegłoroczna aktualizacja pozwalająca tworzyć łatwe do publikowania Panoramy 360°. Teraz, z Lumionem 6.3, możesz wzbogacić panoramy i obrazy VR nowymi efektami. Dodaj przestrzeni do wizualizacji dzięki poprawionym cieniom, filtrom i korekcji kolorów. Dziel się niezwłocznie w pełni interaktywnymi obrazami wysyłając klientom link na telefon, tablet lub na komputer.
 lumion_6.3_effectsvr
 *Kompatybilne z DK2. Wsparcie dla Oculus CV1 będzie dostępne tak szybko, jak to możliwe.

Lumion 6.0

 

 

Najlepszy sposób, by prezentować architekturę

Świetna prezentacja to jeden z najlepszych sposobów, aby przekonać klienta. Dzięki LUMIONOWI można łatwo i szybko tworzyć najwyższej jakości prezentacje samemu. Profesjonalni projektanci na całym świecie używają LUMIONA do szybkich, imponujących wizualizacji i filmów.  Cieszący się uznaniem za prostą organizację pracy, łatwość użycia i ultra szybki rendering, LUMION jest już używany przez 51 ze 100 najlepszych pracowni architektonicznych na świecie.
 

Eleganckie oprogramowanie stworzone dla Architektów

LUMION to oprogramowanie do wizualizacji dla Architektów. Doskonale wpasowuje się w twój obecny styl pracy i pozwala szybko zamienić twoje projekty 3D w filmy, obrazy i panoramy 360°. Możesz tchnąć życie w projekt dodając otoczenie, materiały, oświetlenie, obiekty, rośliny i zniewalające efekty. LUMION jest łatwy do opanowania i używania, dlatego też tworzenie efektownych wizualizacji nie jest już zarezerwowane dla ekspertów od 3D.LUMION pozwala spędzać więcej czasu na projektowaniu i współpracy z klientem, mniej na przygotowywaniu wizualizacji i oczekiwaniu na rendering. Płynna współpraca z praktycznie każdym pakietem CAD sprzyja dokonywaniu częstych zmian w projekcie i modelu. Ultraszybki rendering pozwala w krótkim czasie przedstawić projekt klientowi.
 
 

Nowe technologie

 
PureGlass® *
Szkło jest powszechnie używane w architekturze i dobra wizualizacja wymaga, by było ono poprawnie odwzorowane. Rendering szkła w Lumionie 6 to potężny skok naprzód. Technologia PureGlass® daje  dostęp do szkła transparentnego, rozmytego, czy matowego, które wygląda bardziej przekonująco i realistycznie niż kiedykolwiek.
 
Speedray™ Reflections *
Bez dobrych odbić nie ma możliwości uzyskać dobrze wyglądającego szkła, wody, marmuru, drewnianych, czy metalowych powierzchni. Materiały dostają życia wraz z realistycznymi odbiciami. Speedray™ Reflections daje możliwość znacząco poprawić jakość obrazu przy nieznacznym wydłużeniu czasu renderowania. W Lumionie 6 Pro powierzchnie odbijające mogą być automatycznie poprawione przy pomocy jednego przełącznika.
 
Hyperlight® 2 *
Różnice pomiędzy sztucznie a naturalnie wyglądającym obrazem polegają często na subtelnych różnicach w ustawieniach światła. W realnym świecie kolor materiałów jest wynikiem złożonego sposobu w jaki światło odbija się pomiędzy powierzchniami. Hyperlight® 2 przelicza oświetlenie powierzchni osiem razy dokładniej w porównaniu do Hyperlight® – technologii, która pojawiła się po raz pierwszy w Lumionie Pro 5. W Lumionie Pro 6 rozpraszane jest dodatkowe światło wzdłuż rozległych płaszczyzn, oraz lepsza jest widoczność detali w małych przestrzeniach.
 
OmniShadow™
Dobre cienie to istota dobrze wyglądającego obrazu. Bez tego ważne aspekty geometrii czy struktury nie będą widoczne, a obiekty będą wyglądały w scenie obco. Nowa technologia OmniShadow™ uwydatnia detale i sprawia, że dzięki lepszym cieniom modele wyglądają bardziej rzetelnie, sprawiają wrażenie solidnie posadowionych i dobrze wpasowanych w scenę. Lumion 6 zawiera OmniShadow™, dla poprawienia rezultatów zarówno w małych, jak i w bardzo dużych scenach.
 
 

Materiały

 
Poprawione powierzchnie materiałów
Materiały to podstawowy składnik każdego projektu architektonicznego. W Lumionie 6, materiały oparte o fizyczne właściwości teraz jeszcze bardziej dokładnie symulują naturalną chropowatość powierzchni. W efekcie odbicia i ogólny wygląd powierzchni jest bardziej realistyczny. Szczególnie widoczne jest to na tkaninach, gumie, drewnie, postaciach, podłogach, czy materiałach tworzących krajobraz.
 
Mokry asfalt
Mokry asfalt to subtelny efekt, który podświadomie wpływa na obserwatora, dodając obrazowi zarówno wrażenia realizmu, jak też wysokiego kunsztu artystycznego. Przykładowo, parkingi albo rozległe otwarte przestrzenie można łatwo odmienić, jeśli będą wyglądały tak, jak gdyby dopiero co przestało padać. Dołożenie w Lumionie 6 nowego materiału z mokrym asfaltem sprawia, że niewiarygodnie proste staje się dodanie twojej scenie tej szczypty realizmu i artyzmu.
 
 

Workflow

 
Szybszy rendering
W procesie tworzenia wizualizacji czas renderingu ma kluczowe znaczenie. Dzięki szczegółowym poprawkom silnika renderującego, Lumion 6 renderuje jeszcze szybciej niż Lumion 5. Testy porównawcze wykazały redukcję czasu renderowania o maksymalnie 11%. To całkiem zdumiewające, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę fakt, iż Lumion już wcześniej był najszybszą alternatywą dla renderingu architektonicznego.
 
Zarządzanie Portfolio w MyLumion®
MyLumion to internetowa platforma umożliwiająca prezentację twoich projektów 3D w każdym miejscu, o każdej porze, na każdym urządzeniu. Jedno kliknięcie w Lumionie i twoje sceny renderują się prosto na MyLumion.com. LUMION 6 usprawnia to narzędzie poprzez dodanie opcji Zarządzania Portfolio, dzięki czemu możesz zmienić tytuł, opis lub skasować projekty przesłane do chmury. W każdym momencie możesz przechowywać do 10 projektów na MyLumion.com. MyLumion jest wciąż w fazie Beta, ale już teraz jest bardzo popularny wśród użytkowników Lumiona, którzy mają dzięki niemu ułatwiony kontakt z klientem.
 
 
 

Poprawiona współpraca z innymi programami 3D CAD

 
 • Lumion 6 posiada Inteligentny import. To oznacza, że Lumion sprawdza modele 3D i poprawia najczęstsze błędy.
 • Import plików .DWG jest teraz szybszy i bardziej niezawodny niż kiedykolwiek.
 • Lumion 6 wspiera format .FBX v16, najnowszą wersję tego doskonałego formatu do wymiany modeli 3D z architekturą.
 • Lumion 6 poprawił wsparcie modeli zawierający znaki Unicode, co w szczególności poprawia współpracę z modelami i teksturami stworzonymi w językach Japońskim, Koreańskim i Chińskim.
 • AutoCAD® Architecture® może teraz bezproblemowo eksportować do Lumiona 6 elementy architektoniczne takie jak ściany, schody i drzwi.
 
Lumion nadal perfekcyjnie współpracuje z wieloma najważniejszymi pakietami do projektowania w 3D w tym: Trimble® SketchUp®, Autodesk® Revit®, Nemetschek® Allplan® and Vectorworks®, Graphisoft® ArchiCAD® and Autodesk® 3ds Max®.
 
 

Efekty

 
Lepsza Głębia ostrości
Głębia ostrości to bardzo ważny efekt wykorzystywany przez profesjonalnych filmowców i fotografów aby przyciągnąć uwagę do konkretnych elementów ujęcia. Jest to też powszechnie używane narzędzie nadające obrazom filmowego klimatu, powodujące wrażenie, jakby ujęcia zostały wykonane najbardziej profesjonalnym sprzętem. Nowa wersja tego efektu została poprawiona w kilku aspektach. Dużo łatwiej utrzymać teraz obiekt w ostrości podczas gdy tło ulega rozmyciu. W rozmytych obszarach możesz zastosować koliste, hexagonalne i 6 innych kształtów rozmyć (bokeh). Dynamiczny autofocus pozwala utrzymać ostrość w ustalonym punkcie, nawet podczas ruchu kamery.
 
Generator jesieni
Czasem chcemy dodać roślinności zróżnicowania kolorystycznego. Ten nowy w Lumionie 6 efekt pozwala szybko manipulować kolorami. Możesz używać go, by dodać więcej kolorów albo stworzyć niezwykłe jesienne krajobrazy.
 
Animowane kolory świateł kierunkowych
Ten nowy efekt pozwala animować kolor i intensywność jednego lub wielu źródeł światła. Używaj wszystkich kolorów tęczy, wygaszaj światła na życzenie, zmieniaj klimat nadając światłom różne kolory.
 
Efekt makiety
Projekty koncepcyjne często prezentowane są w postaci artystycznej impresji. Nowy Efekt Makiety dodaje projektowi wyglądu makiety wyciętej z pianki, której kolor i miękkość możesz dowolnie skonfigurować.
 
Zakrzywione ścieżki w efekcie Przemieszczanie grupowe
Możliwość przemieszczania wielu pojazdów i ludzi jednym prostym efektem to ogromna oszczędność czasu. Efekt Przemieszczania grupowego zaprezentowany w Lumionie 5 umożliwia tworzenie spacerującego tłumu i pojazdów poruszających się drogą. W Lumionie 6 ten sam efekt umożliwia poruszanie się tych obiektów po zakrzywionych ścieżkach. Przykładowo, ludzie mogą teraz skręcać za rogiem, a pojazdy mogą jechać drogą z zakrętami.
 
Poprawiony realizm nieba
Niebo w Lumionie 6 jest jeszcze lepsze niż w Lumionie 5. Co więcej, w wieczornych scenach z zachodzącym Słońcem niebo i chmury nabierają niezwykłego, niesamowicie realistycznego odcienia. Nie musisz zastanawiać się nad złożonością tego zjawiska, aby osiągnąć ten efekt. Wystarczy, jak dotychczas, użyć suwaków, a Lumion zajmie się resztą, aby uzyskać piękne i jeszcze bardziej realistycznie wyglądające niebo.
 
 

Biblioteka obiektów

 
20 Nowych animowanych wariacji postaci 3D **
Lumion Pro kontynuuje poszerzanie swojej ogromnej biblioteki o kolejne wysokiej jakości aninowane postacie 3D od aXYZ Design. W Lumionie Pro 6 20 animowanych postaci jest dostępnych w nowych pozach, takich jak siedząca, pracująca, spacerująca.
 
77 Nowych roślin **
77 nowych roślin, kwiatów i traw zostało dodanych w odpowiedzi na zapotrzebowanie Architektów Krajobrazu i Urbanistów, którzy poszukiwali szczególnych odmian lokalnej roślinności. Tym razem większy nacisk został położony na nowe rośliny z Ameryki, Japonii, Północnej Europy i Dalekiego Wschodu.
 
135 Nowych drzew **
Lumion znany jest z jakości i różnorodności drzew w swojej bibliotece. Lumion Pro 6 to kolejny krok naprzód wraz z 135 nowymi drzewami z całego świata, w szczególności z gatunkami z Japonii i Ameryki.
 
Efekt sylwetki dla animowanych postaci 3D
Wybór postaci 3D dla twojej sceny często zależy od geograficznego i kulturowego kontekstu projektu. Czasem jednak chcesz uzyskać wrażenie neutralności kulturowej, używając do tego celu sylwetek postaci, a czasem chcesz skupić uwagę wyłącznie na architekturze, ale bez pozbawiania jej życia, którego nadać mogą jej tylko animowane postacie. W Lumionie 6 możesz zamienić każdą animowaną postać 3D z Biblioteki Modeli Lumiona w białą lub czarną animowaną sylwetkę.
 
Opcja pokazania/ukrycia postaci w pojazdach
Rozległe sceny, takie jak miasta, aby wyglądały realistycznie często potrzebują ruchu ulicznego. W Lumionie 6, po dodaniu samochodów i wielu innych modeli z kategorii Transport, możesz włączyć pojedynczo lub grupowo  opcję pokazywania kierowców i pasażerów, również w pociągach i autobusach.
 
 
20 nowych dźwięków
20 nowych dźwięków zostało dodanych do repertuaru Lumiona Pro 6, głównie do projektów z Japonii i Ameryki.
 
 

MyLumion BETA – projekt przedłużony

 
MyLumion miał swoją premierę wraz z wersją Lumion 5.7 i nadal ma Status Beta.
Status Beta oznacza, że MyLumion.com wciąż jest na etapie tworzenia. Projekt beta został przedłużony do Listopada 2016r.Możesz korzystać z niego w aktualnie dostępnej formie, ale dopóki będzie w fazie Beta, jego funkcje będą wciąż testowane i należy traktować je jako tymczasowe i niegwarantowane.Pamiętaj też o następujących ograniczeniach:
– ograniczenie do 10 projektów online,
– brak funkcji Hyperlight,
– brak trybu prywatnego, loginu oraz hasła,
Korzystając z MyLumion.com w wersji Beta pomagasz zrozumieć jakie kroki powinny zostać podjęte w celu ulepszenia tego produktu.
 
 

Videotutoriale z nowymi funkcjami Lumiona 6

Rozpocznij pracę z Lumionem 6 od samouczków objaśniających krok po kroku działanie nowych funkcji programu.
 
 

Lumion 6.0 Tabela porównawcza nowo dodanych funkcjonalności:

 
OPIS Lumion 6.0 Lumion 6.0 PRO
Nowe technologie
Hyperlight® 2 w Trybie Foto  
Speedray™ Reflections  
PureGlass®  
OmniShadow™
Materiały
Poprawione powierzchnie materiałów
Praca
Szybszy rendering statycznych ujęć
Zarządzanie Portfolio w MyLumion® (BETA)
Nowe Efekty
Głębia ostrości
Generator jesieni
Animowane kolory świateł kierunkowych
Efekt makiety
Zakrzywione ścieżki w efekcie Przemieszczanie grupowe
Zawartość
Waracje animowanych postaci 3D ** 20
Nowe rośliny, kwiaty i trawy ** 77
Nowe drzewa ** 135
Sylwetki animowanych postaci 3D **
Nowe dźwięki ** 20
Opcja pokazania/ukrycia postaci w pojazdach
Współpraca
Inteligentny import
Szybszy import DWG
Poprawione wsparcie unicode
Poprawiony import z AutoCAD® Architecture®
Zapis & Ładowanie plików ze Scenami i Modelami (LS6)
 
* Wyłącznie w Lumionie Pro
 ** Zostanie dokonany wybór obiektów z wersji Lumion Pro, by były dostępne w normalnej wersji Lumiona. W przybliżeniu będzie to ok. 1/3 obiektów.
 
Informacja o produkcie oraz jego specyfikacja dostarczane są przez producenta programu firmę Act-3D B.V. i mogą ulec zmianie.