O programie   Co nowego?   Specyfikacja   Porównaj   Wymagania

Porównaj wersje

OPIS Lumion Lumion Pro
Licencja pływająca (dowolna liczba instalacji)
Efekt ręcznego obrysowania  
Wygładzanie ostrych krawędzi  
Tilt Shift  
Kontrola wariantów modeli i materiałów  
Narzędzia do mierzenia (w tym siatka)  
Speedray™ Reflections  
PureGlass®  
Pokrywanie materiałów roślinnością  
Import z OpenStreetMap  
Światła powierzchniowe i liniowe  
Biblioteka modeli 1465 modeli Zobacz zawartość 4395 modeli Zobacz zawartość
Wysokiej jakości animowane postacie od aXYZ design Standardowe modele 130 zaawansowanych modeli
Dźwięki otoczenia   123
Napisy w przestrzeni 3D  
Zaawansowane napisy 3D  

  • 27 efektów napisów
  • 12 wbudowanych fontów
  • Wsparcie dla własnych fontów
Praca zespołowa – Łączenie plików z projektem  
Zapis do pliku z wirtualnym spacerem w czasie rzeczywistym poprzez Lumion Viewer  
Zapis dźwięków otoczenia i muzyki w pliku MP4  

Wyłącznie w wersji Lumion Pro

 

Ręczne obrysowanie

Lumion 8 ułatwia wyraziście prezentować projekty architektoniczne z opcją „Ręcznego obrysowania”. Stosuj ją z efektami fotorealistycznymi, szkicem lub efektami artystycznymi, aby skierować uwagę na całościowy kształt i formę budynku. To istota projektu, wyrenderowana pięknie i z łatwością.

 

 

Wygładzanie ostrych krawędzi

W realnym świecie krawędzie różnych obiektów z reguły wyglądają na lekko zaokrąglone lub zużyte, nigdy nie są idealnie ostre. Z nowym suwakiem „Krawędzie” twój model nabierze bardziej naturalnego wyglądu lepiej oddając właściwości fizyczne obiektów. Dodaj zużycie i realizm wygładzając krawędzie sąsiadujących powierzchni. Możesz zmiękczyć narożniki cegieł, betonu, drewna i innych materiałów. Prosty ruch suwakiem – bardziej realistyczny obiekt. Proste i wydajne.

 

 

Tilt shift

Jest coś takiego w makietach, czego renderingi nie potrafią zastąpić. Stosując nowy efekt Tilt shift w Lumionie 8, twój projekt staje się częścią miniaturowego świata. Z ustawionym punktem patrzenia ponad modelem, efekt Tilt shift zmienia ostrość planów, rozmywając pierwszy plan oraz tło. Dzięki temu twój model CAD staje się zeskalowaną wersją czegoś rzeczywistego.

 

 

Warianty modelu i materiałów

Czy drewniana podłoga będzie pasować do kamiennych ścian? Czy klient polubi projekt A czy B? Być może połączenie patio z takim pokryciem elewacji okaże się trudne. W każdym z przypadków nowy efekt Kontroli Wariantów jest prostym sposobem porównania różnych opcji materiałowych i kubaturowych. Twój klient będzie zadowolony mając do wyboru różne koncepcje i mogąc wybrać najlepszą dla siebie. Dla ciebie zaś, to ogromne przyspieszenie poszukiwań i prezentowania najwłaściwszych rozwiązań.

 

 

Nowe narzędzie do mierzenia

Bez względu na to, czy chcesz sprawdzić odległość między meblami, czy policzyć obwód ogrodu, nowe narzędzie do mierzenia w Lumionie 8 pomoże szybko dokonać pomiarów bez otwierania programu do modelowania. Pozwoli również zweryfikować odległości, upewnić się co do dokładności i skali twojego modelu.

 
03_000430  

Roślinność

Dzięki unikalnej zdolności przekształcania prostych kształtów w realistyczną roślinność, liściaste żywopłoty mogą teraz przybierać dowolny kształt i rozmiar. Dodaj płożący bluszcz lub inne rośliny pnące na całych powierzchniach, jak ściany, czy posągi. Albo dodaj trochę zieleni na ziemi. Bez względu na to, czy potrzebujesz pokryć całą ścianę za pomocą jednego z 9 wzorców roślinnych, czy chcesz dodać szczyptę zieleni do już istniejących materiałów – tchniesz w swój projekt zupełnie nowe życie.

Zobacz tutorial #1 Zobacz tutorial #2  

 

 

OpenStreetMap (Beta)

Osadź swój model na mapie z OpenStreetMap. Opcja ta pozwala pobrać dowolną lokalizację na świecie. Poprzez import danych 2D z bazy OpenStreetMap, Lumion wygeneruje odpowiadającą im mapę 3D.

Zobacz tutorial #1 Zobacz tutorial #2  

 

area_light_demo  

Światła powierzchniowe i światła liniowe

Nowe światła powierzchniowe i liniowe dają niezwykle ekscytujące możliwości, podnoszą jakość ujęć wewnętrznych, jak i zewnętrznych, i są czymś więcej niż zwykłe światło kierunkowe. W kilka sekund możesz teraz wprowadzić oświetlenie do zabudowy, dodać ciepła pomieszczeniu umieszczając subtelną płaszczyznę świetlną, albo zasymulować światło dzienne wpadające przez okno.

Zobacz tutorial #1 Zobacz tutorial #2  

 

PureGlass®  

PureGlass®

Szkło jest powszechnie używane w architekturze i dobra wizualizacja wymaga, by było ono poprawnie odwzorowane. Rendering szkła w Lumionie 6 to potężny skok naprzód. Technologia PureGlass® daje  dostęp do szkła transparentnego, rozmytego, czy matowego, które wygląda bardziej przekonująco i realistycznie niż kiedykolwiek.

Zobacz tutorial #1 Zobacz tutorial #2  

 

Speedray™ Reflections  

Speedray™ Reflections

Bez dobrych odbić nie ma możliwości uzyskać dobrze wyglądającego szkła, wody, marmuru, drewnianych, czy metalowych powierzchni. Materiały dostają życia wraz z realistycznymi odbiciami. Speedray™ Reflections daje możliwość znacząco poprawić jakość obrazu przy nieznacznym wydłużeniu czasu renderowania. W Lumionie Pro powierzchnie odbijające mogą być automatycznie poprawione przy pomocy jednego przełącznika.

Zobacz tutorial #1  

 

 

Modele postaci 3D wysokiej jakości

Lumion Pro kontynuuje rozszerzanie swojej i tak ogromnej już biblioteki z animowanymi postaciami 3D wysokiej jakości od aXYZ Design. W Lumionie Pro 8 25 animowanych postaci otrzymało teraz nowe pozy, jak siedzenie, czy spacerowanie.

 

 

 

Dodatkowe modele drzew i roślin

Lumion Pro różni się niemal 3-krotnie większą biblioteką modeli drzew i roślin. Rozszerzona biblioteka zawiera więcej odmian i dodatkowych wariacji gatunków dostępnych w bibliotece standardowej.

 

 

mergescene  

Łączenie scen

Świetnym narzędziem wspomagającym współpracę jest możliwość łączenia zawartości sceny zapisanej do pliku z twoją obecną sceną. Jest to podstawowa opcja dla osób pracujących w zespołach ponieważ pozwala pracować nad jedną sceną wielu osobom.

 

 

mergescene  

Efekt tekstowy

Dodawaj teksty i logotypy. Lumion Pro zawiera kilka efektów pojawiania tekstów, dzięki czemu nie ma potrzeby korzystania dodatkowego oprogramowania do edycji filmu. Kolejną korzyścią związaną z funkcją tekstu jest możliwość umieszczania tekstu 3D. Pozwala to na tworzenie w przestrzeni sceny trójwymiarowych etykiet tekstowych, które automatycznie pojawiają się gdy kamera zbliża się do celu.