O programie   Co nowego?   Specyfikacja   Porównaj   Wymagania

Porównaj wersje

OPIS Lumion Lumion Pro
Licencja pływająca (dowolna liczba instalacji)
Hyperlight® 2 w Trybie Foto  
Speedray™ Reflections  
PureGlass®  
Materialy roślinne  
Import z OpenStreetMap  
Biblioteka modeli 1229 modeli Zobacz zawartość 3666 modeli Zobacz zawartość
Wysokiej jakości animowane postacie od aXYZ design Standardowe modele 119 zaawansowanych modeli
Dźwięki otoczenia brak 123
Napisy w przestrzeni 3D  
Światła powierzchniowe i liniowe  
Zaawansowane napisy 3D  

  • 27 efektów napisów
  • 12 wbudowanych fontów
  • Wsparcie dla własnych fontów
Funkcja łączenia scen  
Zapis do pliku z wirtualnym spacerem w czasie rzeczywistym poprzez Lumion Viewer  
Zapis dźwięków otoczenia i muzyki w pliku MP4  

Wyłącznie w wersji Lumion Pro

03_000430  

Roślinność

Dzięki unikalnej zdolności przekształcania prostych kształtów w realistyczną roślinność, liściaste żywopłoty mogą teraz przybierać dowolny kształt i rozmiar. Dodaj płożący bluszcz lub inne rośliny pnące na całych powierzchniach, jak ściany, czy posągi. Albo dodaj trochę zieleni na ziemi. Bez względu na to, czy potrzebujesz pokryć całą ścianę za pomocą jednego z 9 wzorców roślinnych, czy chcesz dodać szczyptę zieleni do już istniejących materiałów – tchniesz w swój projekt zupełnie nowe życie.

Zobacz tutorial #1 Zobacz tutorial #2  

 

l70_osm_0_000028  

OpenStreetMap (Beta)

Osadź swój model na mapie z OpenStreetMap. Opcja ta pozwala pobrać dowolną lokalizację na świecie. Poprzez import danych 2D z bazy OpenStreetMap, Lumion wygeneruje odpowiadającą im mapę 3D.

Zobacz tutorial #1 Zobacz tutorial #2  

 

area_light_demo  

Światła powierzchniowe i światła liniowe

Nowe światła powierzchniowe i liniowe dają niezwykle ekscytujące możliwości, podnoszą jakość ujęć wewnętrznych, jak i zewnętrznych, i są czymś więcej niż zwykłe światło kierunkowe. W kilka sekund możesz teraz wprowadzić oświetlenie do zabudowy, dodać ciepła pomieszczeniu umieszczając subtelną płaszczyznę świetlną, albo zasymulować światło dzienne wpadające przez okno.

Zobacz tutorial #1 Zobacz tutorial #2  

 

PureGlass®  

PureGlass®

Szkło jest powszechnie używane w architekturze i dobra wizualizacja wymaga, by było ono poprawnie odwzorowane. Rendering szkła w Lumionie 6 to potężny skok naprzód. Technologia PureGlass® daje  dostęp do szkła transparentnego, rozmytego, czy matowego, które wygląda bardziej przekonująco i realistycznie niż kiedykolwiek.

Zobacz tutorial #1 Zobacz tutorial #2  

 

Speedray™ Reflections  

Speedray™ Reflections

Bez dobrych odbić nie ma możliwości uzyskać dobrze wyglądającego szkła, wody, marmuru, drewnianych, czy metalowych powierzchni. Materiały dostają życia wraz z realistycznymi odbiciami. Speedray™ Reflections daje możliwość znacząco poprawić jakość obrazu przy nieznacznym wydłużeniu czasu renderowania. W Lumionie Pro powierzchnie odbijające mogą być automatycznie poprawione przy pomocy jednego przełącznika.

Zobacz tutorial #1  

 

Hyperlight®  

Hyperlight® 2

Różnice pomiędzy sztucznie a naturalnie wyglądającym obrazem polegają często na subtelnych różnicach w ustawieniach światła. W realnym świecie kolor materiałów jest wynikiem złożonego sposobu w jaki światło odbija się pomiędzy powierzchniami. Hyperlight® 2 przelicza oświetlenie powierzchni osiem razy dokładniej w porównaniu do Hyperlight® – technologii, która pojawiła się po raz pierwszy w Lumionie Pro 5. W Lumionie Pro 6 rozpraszane jest dodatkowe światło wzdłuż rozległych płaszczyzn, oraz lepsza jest widoczność detali w małych przestrzeniach.

Zobacz tutorial #1  

 

people_demo000236  

Modele postaci 3D wysokiej jakości

Lumion Pro kontynuuje rozszerzanie swojej i tak ogromnej już biblioteki z animowanymi postaciami 3D wysokiej jakości od aXYZ Design. W Lumionie Pro 7 39 animowanych postaci otrzymało teraz nowe pozy, jak siedzenie, czy spacerowanie.

 

 

l70_treesandplants_demo000167  

Dodatkowe modele drzew i roślin

Lumion Pro różni się niemal 3-krotnie większą biblioteką modeli drzew i roślin. Rozszerzona biblioteka zawiera więcej odmian i dodatkowych wariacji gatunków dostępnych w bibliotece standardowej.

 

 

mergescene  

Łączenie scen

Świetnym narzędziem wspomagającym współpracę jest możliwość łączenia zawartości sceny zapisanej do pliku z twoją obecną sceną. Jest to podstawowa opcja dla osób pracujących w zespołach ponieważ pozwala pracować nad jedną sceną wielu osobom.

 

 

mergescene  

Efekt tekstowy

Dodawaj teksty i logotypy. Lumion Pro zawiera kilka efektów pojawiania tekstów, dzięki czemu nie ma potrzeby korzystania dodatkowego oprogramowania do edycji filmu. Kolejną korzyścią związaną z funkcją tekstu jest możliwość umieszczania tekstu 3D. Pozwala to na tworzenie w przestrzeni sceny trójwymiarowych etykiet tekstowych, które automatycznie pojawiają się gdy kamera zbliża się do celu.